Dziś otwarte: 9.00-15.00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Kraków
2014.08.07
Premiera Lexusa NX w Krakowie 5-6 lipca 2014 r

Premiera Lexusa NX w Krakowie 5-6 lipca 2014 r

Bardzo dziękujemy wszytskim odwiedzającym nasz salon w tych dniach.

Oto informacja prasowa o nowym Lexusie NX:

ŚWIATOWA PREMIERA WYRAZIŚCIE WYSTYLIZOWANEGO LEXUSA NX OTWIERA NOWY ROZDZIAŁ W HISTORII MARKI
• Pierwszy Lexus w szybko rosnącym segmencie kompaktowych SUV klasy premium
• Wyrazista stylistyka, odpowiadająca miejskiemu i aktywnemu stylowi życia
• Napęd hybrydowy z wysoce efektywnym 2,5-litrowy silnik benzynowy pracujący w cyklu Atkinsona
• Pierwszy Lexus z nowym, 2-litrowym silnikiem z turbosprężarką (od 2015 roku)
• W Europie dwie wersje jednostek napędowych i skrzyń biegów, napęd na przednią oś lub na wszystkie koła
• Wśród nowinek technicznych panoramiczny system wizyjny

Na tegorocznym Pekińskim Salonie Motoryzacyjnym został zaprezentowany całkowicie nowy model Lexusa, będący ostro wystylizowanym, luksusowym kompaktowym SUV-em.
NX jest pierwszym Lexusem w tym segmencie. Jego drapieżna, emocjonalna stylistyka ma przemawiać do nowej grupy nabywców, wiodących aktywne życie w mieście.
NX oferowany będzie w trzech wariantach silnikowych: NX 300h z wysoce efektywnym napędem hybrydowym, NX 200t z pierwszym w historii marki turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 2,0 litra Ponadto można będzie wybrać pomiędzy przednim napędem i napędem przekazywanym na obie osie jezdne. Dodatkowo dostępny będzie układ automatycznego wstrzymywania i wznawiania pracy silnika „Stop and Start”, oszczędzający paliwo i zapewniający błyskawiczny rozruch.
We wnętrzu NX znajdziemy szereg innowacyjnych rozwiązań, takich jak debiutująca w marce Lexus funkcja bezprzewodowego ładowania przenośnych urządzeń – np. telefonów komórkowych, nowy zdalny sterownik ekranu z panelem dotykowym, panoramiczny system wizyjny, rozbudowany wyświetlacz wielofunkcyjny – obejmujący m.in. akcelerometr (po raz pierwszy w samochodzie Lexus) i wskaźnik doładowania, czołowy wyświetlacz projekcyjny, funkcję monitorowania martwych pól widoczności i funkcję ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu samochodu.
Opcjonalna wersja F SPORT wyróżnia się bardziej agresywną i bardziej sportową linią oraz specjalnym wykonaniem takich elementów, jak wcięta osłona chłodnicy i dolna sekcja przedniego zderzaka, a także zarezerwowanymi wyłącznie dla tej wersji tarczami kół ze stopu aluminium, czarnymi oprawami zewnętrzny lusterek wstecznych, specjalną kolorystyką wnętrza, ozdobnym panelem i sportowymi fotelami.
Szef zespołu konstrukcyjnego NX, Takeaki Kato, stwierdza: „NX jest luksusowym kompaktowym SUV-em, łączącym wysokie osiągi z bogactwem wyposażenia w atrakcyjnym opakowaniu”.
„Podobnie jak wysokiej klasy sportowe zegarki, rowery czy modne dodatki, NX stanowi ekskluzywny element miejskiego ekwipunku sportowego”, dodaje.
„Luksus przejawia się w drobnych, ale istotnych szczegółach.” Przykładami starannego dopracowania szczegółów są oświetlenie wnętrza, metaliczne nakładki na krawędzie nadkoli, przyjemne w dotyku przełączniki oraz wiele innych innowacji, wyznaczających nowe standardy dla przyszłych modeli Lexusa.
„Oprócz luksusowych doznań zmysłowych, NX doskonale wpisuje się w codzienne życie, a jednocześnie ułatwia oddawanie się sportowemu hobby w weekendy.”

Stylistyka zewnętrzna
Wyraźnie zainspirowany linią stylistyczną koncepcyjnego LF-NX, Lexus NX został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu niezbyt często kojarzonego z modelami typu SUV poczucia zwinności oraz o przystosowaniu do miejskich warunków użytkowania. Agresywna forma nie pozostawia wątpliwości co do jego funkcjonalności i wysokich osiągów. 
Mocno uwypuklone przednie i tylne nadkola są płynnie zespolone z romboidalnie uformowanym nadwoziem, którego linie spina osłona chłodnicy o wciętym, klepsydrowym zarysie. Wyraziste przetłoczenia nadają żwawy wygląd i znamionują skoncentrowaną wewnątrz niesamowitą siłę. Głęboko wyprofilowane łuki nadkoli, kryjące 17- lub 18-calowe koła, dodają sylwetce muskularności. Nowatorskie diodowe reflektory i światła do jazdy dziennej dobitnie odzwierciedlają śmiałą formułę stylistyczną Lexusa.
Boczny profil charakteryzuje wspinająca się ku tyłowi linia dachu, oznaczająca dużą ilość miejsca nad głowami pasażerów na tylnych siedzeniach i kreująca zwartą sylwetkę.
Wyrzeźbione zewnętrzne lusterka wsteczne oraz będące nowością w świecie motoryzacji klamki drzwi z ukrytym mechanizmem zamka i integralnym podświetleniem dodają posmaku ekskluzywności.
Tył jest zdominowany przez uformowane na wzór litery L diodowe światła, podkreślające przynależność do marki, natomiast układ linii nadwozia nawiązuje do klepsydrowej osłony chłodnicy.

Wzornictwo wnętrza
Podstawowym zamysłem było połączenie strukturalnego piękna tego dynamicznego samochodu ze znamionującymi ekskluzywność i funkcjonalność materiałami oraz teksturami powierzchni.
Mocno zarysowane środkowe obramowanie deski rozdzielczej symbolizuje siłę przynależną modelom typu SUV. Wstawki ochronne po obu stronach środkowej konsoli tworzą stabilne oparcie dla kolan kierowcy i pasażera. Wrażenie obcowania z najnowocześniejszą techniką potęguje ergonomiczny interfejs użytkownika (Human Machine Interface), zapewniający intuicyjną interakcję z urządzeniami pokładowymi. W NX odnajdujemy kontynuację obowiązującej w marce Lexus koncepcji podziału kokpitu na strefę wyświetlania i strefę operacyjną.
Istotnym kryterium przy projektowaniu kabiny była jej przestronność, a pod tym względem szczególną uwagę zwrócono na siedzenia. NX oferuje mnóstwo przestrzeni nad głowami oraz duży odstęp pomiędzy miejscami w przednim i tylnym rzędzie. Do dyspozycji jest też najdłuższa w tej klasie przestrzeń bagażowa.
Pikowane wykończenie siedzeń i zróżnicowana grubość wyściółki piankowej wyrażają crossowy charakter tego samochodu.
Surowe metaliczne wykończenie centralnego obramowania deski rozdzielczej kontrastuje z teksturą otaczających materiałów.

Dwie jednostki napędowe w Europie
NX 300h
W modelu NX zastosowano wysoce wyrafinowany hybrydowy zespół napędowy, ze sprawdzonym 2,5-litrowym spalinowym silnikiem pracującym w cyklu Atkinsona, generatorem prądu, silnikiem elektrycznym i akumulatorem trakcyjnym. Rozwija on sumaryczną moc 197 KM. Wersja z napędem hybrydowym wyposażona jest w specjalny układ aktywnej kontroli drgań nadwozia, co przyczynia się do zwiększenia komfortu i stateczności prowadzenia poprzez ograniczenie kołysania na nierównych nawierzchniach.

NX 200t
Całkowicie nowy, 2-litrowy silnik z turbosprężarką jest pierwszą doładowaną jednostką w historii Lexusa. Łączy on niskie zużycie paliwa z przyjemną dynamiką oraz zrywnością. Współpracuje
z 6-stopniową automatyczną skrzynią biegów, specjalnie zestrojoną dla modelu NX. Rozwija maksymalną moc 238 KM w zakresie 4800-5600 obr/min oraz maksymalny moment obrotowy
350 Nm w przedziale 1650-4000 obr/min. Dwulitrowa turbodoładowana jednostka spalinowa została przetestowana na dystansie ponad miliona kilometrów w różnych warunkach drogowych, także tych najtrudniejszych. Nowy turbodoładowany silnik zawiera unikalne w skali światowej rozwiązanie w postaci połączenia zintegrowanego z głowicą - cylindrów i chłodzonego cieczą kolektora dolotowego z dwukanałową turbosprężarką.
Silnik ten współpracuje z nową 6-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Zastosowano w niej nowego typu układ sterujący, który kontroluje zapotrzebowanie na siłę napędową. Układ ten oblicza wymagany w danych warunkach moment obrotowy silnika i doprowadza do jego maksymalizacji, co zapewnia błyskawiczną reakcję na wciśniecie pedału przyspieszania oraz znaczną oszczędność paliwa.
Zawieszenie i podwozie
NX został stworzony z myślą o dynamicznej jeździe, pewności prowadzenia, stabilności nadwozia podczas skręcania oraz komforcie jazdy. Wyróżnia się również bezpośrednią reakcją na ruchy kierownicy i statecznością na nierównych nawierzchniach.
Fundamentem dla zaawansowanego układu zawieszenia jest nadwozie o wysokiej sztywności z rozbudowanymi usztywnieniami w części podwoziowej. W nowym nadwoziu wprowadzono liczne wzmocnienia usztywniające, dodatkowe grodzie i wsporniki zawieszenia. Zastosowano w nim dodatkowe zgrzeiny punktowe, a także połączenia klejone, laserowe spoiny śrubowe oraz spoiwo do szyb o wysokiej sztywności.
Wybrane wersje modelu NX otrzymały nowo opracowane przez Lexusa amortyzatory oraz nowej generacji zawieszenie AVS o regulowanym tłumieniu z zaworami elektromagnetycznymi o liniowej charakterystyce. Układ wyboru trybu jazdy Drive Mode Select może korygować siłę tłumienia amortyzatorów, co pozwala uzyskać większy komfort prowadzenia i bardziej spokojną jazdę dzięki zredukowaniu kołysania nadwozia.

Bezpieczeństwo
Bogate wyposażenie odpowiadające za bezpieczeństwo czynne obejmuje między innymi pełnozakresowy panoramiczny system wizyjny (Panoramic View Monitor), pełnozakresową adaptacyjną kontrolę prędkości jazdy, ostrzeganie o zjeżdżaniu z pasa ruchu (LDA), monitorowanie martwych pól widoczności (BSM), ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu samochodu (RCTA), nowo wprowadzone lampy doświetlające zakręty oraz wyświetlacz projekcyjny.
Debiutujący w marce Lexus panoramiczny system wizyjny wykorzystuje kamerę o największej rozdzielczości spośród oferowanych w samochodach tej marki. Model NX jako pierwszy w swoim segmencie wprowadza pełnozakresową adaptacyjną kontrolę prędkości jazdy, pozwalającą automatycznie podążać za poprzedzającym pojazdem i w razie potrzeby samoczynnie zatrzymać się.

Wymiary
Długość całkowita: 4630 mm
Szerokość całkowita: 1845 mm
Wysokość całkowita: 1645 mm (z anteną płetwową),
Rozstaw osi: 2660 mm
Rozstaw kół przednich/tylnych (z ogumieniem o szerokości 225): 1580/1580 mm
Rozstaw kół przednich/tylnych (z ogumieniem o szerokości 235): 1570/1570 mm

W sprzedaży
Lexus NX trafił do salonów sprzedaży na całym świecie w lipcu 2014 roku.
Pierwsze samochody trafią do klientów na przełomie września i października.

Do dnia 30 września 2014 r. lub do wyczerpania samochodów obowiązuje oferta specjalna przedsprzedażowa – cena od 154 500 zł.

MODEL CENA (brutto)
NX 300H ELITE FWD 171 600,00 zł
NX 300H ELITE FWD - PROMOCJA 154 500,00 zł
NX 300H ELITE AWD 177 800,00 zł
NX 300H ELITE AWD - PROMOCJA 160 700,00 zł
NX 300H BUSINESS AWD - PROMOCJA 174 600,00 zł
NX 300H ELEGANCE AWD 199 800,00 zł
NX 300H COMFORT AWD 212 900,00 zł
NX 300H F - SPORT AWD 244 700,00 zł
NX 300H PRESTIGE 258 900,00 zł
Lakier metalik 4 510,00 zł

jazda testowa
zapisz się